top of page
Поиск

«День вдячності» у дії: підлітки перетворюють екологію на людяність

  • Фото автора: aide one
    aide one
  • 28 мар.
  • 2 мин. чтения

Обновлено: 8 апр.

Вулиці польських міст заполонили посмішки, квіти й листівки з написом «Dziękujemy». Українські підлітки організували проєкт, що об’єднав екологічну ідею зі щирою вдячністю польській спільноті, яка підтримує їх у важкий час.


Як усе починалося: об’єднання ідей

Ідея «Дня вдячності» народилася з двох окремих проєктів, які створювали 15-річні Поліна Хаврюченко і Катя Пучкова під час тренінгу UPSHIFT. Вони вирішили об'єднати свої зусилля і створити ініціативу, яка дарує щось цінне: емоції, екологічну свідомість і вдячність.


«Ми хотіли, щоб наш проєкт був не лише приємним, а й корисним, — розповідає Катя. — Так виникла ідея зробити листівки з переробленого паперу і дарувати їх разом із квітами».


Як створювали листівки вдячності

Перший майстерклас з переробки паперу допомагала проводити українка Люба Пастушенко, яка давно займається цією технікою. Підлітки зібрали папір, який мали викинути, включно з використаними фліпчартами з попередніх тренінгів, і переробили його.


«Це було так цікаво! Ми бачили, як зі звичайного паперу з’являється щось нове і красиве», — ділиться Поліна.


На фото: майстерклас з переробки паперу


Після двох тижнів сушіння команда підготувала папір для створення листівок. Майстерклас зі складання букетів перетворився на справжнє родинне свято, адже допомагав навіть тато Каті.



На фото: створення листівок


«День вдячності» у дії

24 листопада 2024р. команда вийшла на вулиці з  квітами, листівками та плакатом «Dziękujemy». Випадковим перехожим вони дарували маленькі знаки вдячності й теплі слова.

На фото: українська молодь роздає букети та листівки

«Це було неймовірно! Люди посміхалися, дякували нам у відповідь, а деякі навіть починали розмову, — згадує Катя. — Ми відчули, що робимо щось важливе».


На фото: активісти проєкту в «День вдячності»


Листівки містили QR-коди, які вели на сайт з коміксом та відео, створеними підлітками для TikTok. Ініціатива стала популярною: на той момент сайт відвідало понад 170 осіб, а відео переглянули понад 6000 разів.


Центральним елементом онлайн-контенту став електронний мінікомікс «Моя історія» авторства Каті Пучкової. Він передавав досвід біженства очима підлітків та розповідав про емоції, з якими стикаються молоді люди в новій реальності.


Комікс був доступний за QR-кодом із кожної листівки, створеної для флешмобу. Крім онлайн-версії, його також розмістили на стіні Українського Освітнього Хабу у Варшаві, де всі охочі могли переглянути історію наживо.


Міні-комікс представили на підсумковій конференції з UPSHIFT.  На «Різдвяному ярмарку» він став частиною візуальної експозиції Українського Освітнього Хабу в Польщі.


Як проєкт живе далі

Учасники продовжують популяризувати ідею вдячності різними способами. Залишки переробленого паперу молодь використовує для мінімайстеркласів. 


«Ми хочемо, щоб кожен охочий міг зробити свою унікальну листівку і зрозуміти, як легко створювати щось прекрасне і екологічне», — розповідає менторка проєкту Катерина Паньків.


Чому це важливо

«День вдячності» не лише підвищує екологічну свідомість, а й змінює ставлення до української спільноти в Польщі. Завдяки цьому проєкту підлітки показують, що вдячність — це універсальна мова, яка об’єднує.


«Ми хотіли показати, що навіть у важкі часи ми можемо дарувати добро, — каже Поліна. — І ми побачили, як це працює».


Цей день став важливим кроком для громади, демонструючи, що маленькі вияви доброти можуть мати великий вплив.


Ольга Купчинська 


 
 
 

Comments


Commenting on this post isn't available anymore. Contact the site owner for more info.
UforU_logo 1.png

Телефон допомоги для боротьби з насильством

Що робити, якщо ваша дитина зіткнулася з насильством? Пам’ятайте, що ви можете звернутися за допомогою:

free-icon-phone-call-button-60720 1.png

116 123

Телефон допомоги для дітей:

free-icon-phone-call-button-60720 1.png

116 111

Group 360.png

Нам дійсно важлива думка вашої дитини! Поділіться посиланням, щоб дитина мала змогу приєднатися до однолітків та стати лідером чи лідеркою змін

Copyright © 2024

bottom of page