top of page
Поиск

Театр без кордонів: як англомовний гурток об’єднує українську молодь у Жорах

  • Фото автора: aide one
    aide one
  • 28 мар.
  • 2 мин. чтения

Обновлено: 8 апр.

Маленьке польське місто Жори стає сценою великої мрії. Українська молодь тут не лише вивчає англійську, а й готує театральну виставу, яка об’єднає громаду і покаже, що мистецтво може бути ключем до спілкування.


Як з’явилася ідея театрального гуртка

«У Жорах мало можливостей для молоді, — ділиться 16-річна Вікторія Гнатюк. — Але це означає, що кожна ідея тут має особливу цінність».


Команда з чотирьох дівчат запропонувала спосіб розв’язати проблему мовного бар’єра серед українських підлітків через театральний гурток. Ідея у молоді виникла під час тренінгу UPSHIFT. Вони виграли грант і тепер працюють над виставою англійською мовою, яка стане фіналом їхнього проєкту.




Фото з тренінгу UPSHIFT


Об’єднати через мистецтво

Ідея театрального гуртка виявилася простою і водночас геніальною: гра на сцені допомагає подолати сором’язливість, а англійська мова стає засобом спілкування, який стирає кордони. «Ми хочемо, щоб усі учасники — незалежно від рівня володіння мовою чи досвіду — відчули себе частиною чогось великого», — пояснює Владислава Ваврух, ще одна активістка.


Гурток допомагає не лише українцям, а й польським мешканцям міста, які підтримують ініціативу. «Ми створюємо спільноту, де кожен може висловитися», — додає 19-річна Анна Синиця.


Вистава, яку побачить усе місто

Втілювати в життя проєкт допомагає режисерка, сценаристка та вчителька англійської мови з міста Жори Анета Антосяк (Anety Antosiak). Репетиції проходять щосуботи в приміщенні фундації «Не чужий», яка є унікальним місцем взаємодії та підтримки української та польської молоді.


«Прем’єра вистави відбудеться 5 квітня 2025 року у Міському Центрі Культури в Жорах  (MOK Zory)», — розповідає Марина Плешакова-Боровинська, менторка проєкту. 


Дівчата планують запросити глядачів особисто та через соціальні мережі. Інформація про репетиції та підготовку до вистави висвітлюється на сторінках фундації «Не чужий» на Facebook. Це можливість не лише побачити мистецтво, а й відчути підтримку громади. 


Сценарій, костюми та декорації

Команда зараз працює над сценарієм та вже проводить заняття з акторської майстерності, під час яких підлітки обговорюють важливі для них теми та знаходять спільні інтереси. Саме це допоможе їм бути впевненими та комунікабельними не лише під час фінального виступу, а й у повсякденному житті.

 

«Ми не плануємо великих витрат на виготовлення костюмів та декорацій, адже хочемо зробити все власними силами та при потребі звернутися за допомогою до місцевих закладів культури»,  — пояснює Марина.


Дівчата самостійно обирають тематику вистави, прагнучи знайти щось, що буде близьким для підлітків і цікавим усім глядачам.



На фото: Вікторія Гнатюк представляєпроєкт на звітній конференції з UPSHIFT


Мистецтво, що дарує надію

Проєкт у Жорах — це більше, ніж театральна вистава. Це можливість для української молоді інтегруватися в громаду, вивчити мову і знайти нових друзів. «Це не просто вистава, це крок до нашої впевненості і єдності», — каже Владислава Ваврух.


Маленьке місто, обмежені ресурси, але велике бажання творити й змінювати світ — це те, що робить цю ініціативу унікальною. Цілком можливо, цей англомовний гурток стане першим кроком до великої сцени.



Ольга Купчинська 


 
 
 

Comments


Commenting on this post isn't available anymore. Contact the site owner for more info.
UforU_logo 1.png

Телефон допомоги для боротьби з насильством

Що робити, якщо ваша дитина зіткнулася з насильством? Пам’ятайте, що ви можете звернутися за допомогою:

free-icon-phone-call-button-60720 1.png

116 123

Телефон допомоги для дітей:

free-icon-phone-call-button-60720 1.png

116 111

Group 360.png

Нам дійсно важлива думка вашої дитини! Поділіться посиланням, щоб дитина мала змогу приєднатися до однолітків та стати лідером чи лідеркою змін

Copyright © 2024

bottom of page