top of page
Поиск

«Плівка життя»: як українська молодь відкриває суперсили підлітків та молоді з інвалідністю

  • Фото автора: aide one
    aide one
  • 28 мар.
  • 3 мин. чтения

Обновлено: 8 апр.

Війна змінила життя багатьох українських дітей, але не змогла зламати їхніх мрій. Проєкт «Плівка життя» розповідає історії підлітків з інвалідністю, показуючи їхню силу, мрії та прагнення. У центрі уваги — людяність, талант і бажання змінювати світ.


Захист проєкту на тренінгу UPSHIFT


Мрії, які сильніші за перешкоди

15-річна Каріна Козак обожнює співати. Вона мріє займатися музикою навіть попри те, що її життя після війни стало значно складнішим. Тамара Мампорія, одна з ініціаторок проєкту, розповіла про дівчину: «Каріна дуже щира і мрійлива. Ми запросили її до музичного проєкту, і тепер вона має можливість розвивати свій талант».


На фото: Каріна Козак 


Це лише одна з історій, які відкриває світу команда «Плівки життя». Вони створили 12 портретів і записали стільки ж інтерв’ю, розповідаючи про сильні сторони підлітків та молоді з інвалідністю, які живуть у Польщі.


Команда, яка дарує можливості

Ідея проєкту виникла під час тренінгу UPSHIFT. Активісти — 19-річна Тамара, 18-річний Еміль Алишов і 19-річний Святослав Попов — об’єднали свої зусилля, щоб розповісти світу про своїх однолітків.


«Ці діти хочуть не просто жити, а допомагати іншим, — розповідає менторка проєкту Марина Плешакова-Боровинська. — Вони сильні, добрі й відкриті, попри всі труднощі».

Еміль і Святослав відповідають за фотографії, а Тамара проводить теплі інтерв’ю, під час яких розкриває мрії і прагнення своїх героїв. «Ми не просто ставимо питання, а створюємо атмосферу, де люди можуть бути собою», — каже Тамара.



На фото: Тамара бере інтерв’ю у Данила 


Виставка, яка змінює сприйняття

13 грудня 2024 року у SpilnoHub Katowice відкрилася фотовиставка, на якій проєкт було представлено широкій аудиторії. Команду організаторів — Тамару, Святослава та Еміля — прийшли підтримати їхні родини, друзі та знайомі.  Герої проєкту та їх рідні також прийшли на відкриття, а ще кожному з них підлітки подарували подарунки напередодні Різдва. У березні виставку перемістили до Пункту інформації для іноземців. 


«Ми хочемо, щоб ці портрети нагадували людям, що за кожною історією стоїть унікальна особистість, — ділиться Тамара. — Це не просто фото, це свідчення їхньої сили і мрій».Завдяки проєкту «Плівка життя» про наших героїв та проблеми українських дітей з інвалідністю «почули» громадські організації. Організація «Червоний Хрест» у Катовіце допомогла з новорічними подарунками для учасників проєкту та деяких мам. Фундація «Активізація без кордонів» запропонувала допомогу в наданні гуманітарної допомоги для підлітків від 14 років і можливість участі в оплачуваному стажуванні для молоді з інвалідністю від 18 років.


Мрії, що стають реальністю: історії натхнення та підтримки

Проєкт не лише розповідає про мрії дітей та молоді, а й допомагає їх здійснювати.

Зоряна Ковнак (21 рік) мріє написати книгу, і команда вже зв’язалася з українською видавницею у Катовіце, яка готова підтримати її. Данило Івасенко (17 років) нещодавно переїхав з України, він мріє стати 3D-дизайнером і грати в настільні ігри. Активісти допомагають йому знайти відповідні заняття.



На фото: Зоряна Ковнак


На фото: Данило Івасенко 


«Ми створили сторінку в Instagram @tape.of.life, щоб більше людей дізналося про наших героїв і проєкт, — розповідає Еміль. — Сподіваємося, що це надихне інших допомагати і діяти».


Дивлячись у майбутнє

«Плівка життя» — це більше, ніж фотопроєкт. Це міст між суспільством і людьми, які часто залишаються поза увагою. Ініціативна команда сподівається знайти спонсорів, які допоможуть здійснити мрії цих дітей та молоді й продовжити роботу над проєктом.

«Ми хочемо показати, що, незважаючи на всі труднощі, ці діти мріють і вірять у майбутнє. І ця віра надихає нас працювати далі», — підсумовує менторка проєкту.



Фото зі звітної конференції з UPSHIFT



Ольга Купчинська 


 
 
 

Comments


Commenting on this post isn't available anymore. Contact the site owner for more info.
UforU_logo 1.png

Телефон допомоги для боротьби з насильством

Що робити, якщо ваша дитина зіткнулася з насильством? Пам’ятайте, що ви можете звернутися за допомогою:

free-icon-phone-call-button-60720 1.png

116 123

Телефон допомоги для дітей:

free-icon-phone-call-button-60720 1.png

116 111

Group 360.png

Нам дійсно важлива думка вашої дитини! Поділіться посиланням, щоб дитина мала змогу приєднатися до однолітків та стати лідером чи лідеркою змін

Copyright © 2024

bottom of page