top of page
Поиск

Гра на мільйон: як підлітки створили проєкт для фінансового успіху однолітків

  • Фото автора: aide one
    aide one
  • 28 мар.
  • 2 мин. чтения

Обновлено: 8 апр.

Чи 11-річна Мар’я і 12-річний Коля могли собі уявити, що стануть творцями гри, яка навчить дітей фінансової грамотності? У Катовіце вони разом із менторкою взялися за амбітний проєкт, який не лише розважає, а й вчить важливим навичкам.


Як усе почалося: від ідеї до гри

Мар’я Боровинська та Микола Кривецький починали свій шлях у програмі UPSHIFT із зовсім іншими ідеями. Однак вже на другий день тренінгу вони зрозуміли, чого бракує їхнім одноліткам.


«Ми хотіли зробити щось цікаве і корисне, — ділиться Коля. — Так з'явилася ідея створити гру, яка допоможе дітям зрозуміти, як працюють гроші».


Вони створили гру, в якій гравці виконують завдання, накопичують «кредити» та навчаються планувати свої фінансові витрати.


На фото: захист проєкту на тренінгу UPSHIFT


Менторська підтримка і перші кроки до успіху

Менторка проєкту Марина Плешакова-Боровинська, яка має багатий досвід роботи з молоддю в Україні та Польщі, стала рушійною силою для команди. 


«Я завжди вірила в те, що діти здатні на великі зміни, якщо дати їм підтримку», — каже вона.


Команда уклала угоду з видавництвом у Кракові, яке допомогло реалізувати їхній задум. «Фінансисти» презентували два зразки гри на підсумковій конференції програми UPSHIFT у Варшаві. Один із примірників вони подарували Представництву ЮНІСЕФ у справах біженців у Польщі. Усі учасники конференції мали можливість пограти у фінансову гру разом із Мар’єю та Миколою, завдяки чому гра пройшла тестування.


На фото: зразок картки фінансової гри


На фото: гра у розкладеному вигляді


Гра об'єднує і навчає: перші результати

У Катовіце фінансову гру активно тестують діти, які найкраще відчувають її цінність. На тестування зібрали понад 60 підлітків, щоб отримати зворотний зв'язок. «Це неймовірне відчуття, коли бачиш, як діти із задоволенням грають у твою гру і розуміють складні речі через гру», — ділиться Мар’я.

Гру планують поширювати не лише в Катовіце, а й у школах, бібліотеках та клубах настільних ігор Варшави й Гданська, а також в Українському Освітньому Хабі у Польщі.


Мрії про майбутнє: великий потенціал маленької ідеї

Проєкт Мар’ї та Колі вже має чіткі перспективи. Краш-тест пройшов успішно. Гра отримає широку популярність завдяки соцмережам і підтримці амбасадорів-підлітків, які у неї грають.


«Це тільки початок, — впевнено каже Мар’я. — Ми хочемо, щоб наша гра стала доступною для всіх, хто хоче навчитися важливим речам через гру». Цей проєкт —  доказ того, як малі ідеї можуть приносити великі зміни.


Ольга Купчинська 


 
 
 

Comments


Commenting on this post isn't available anymore. Contact the site owner for more info.
UforU_logo 1.png

Телефон допомоги для боротьби з насильством

Що робити, якщо ваша дитина зіткнулася з насильством? Пам’ятайте, що ви можете звернутися за допомогою:

free-icon-phone-call-button-60720 1.png

116 123

Телефон допомоги для дітей:

free-icon-phone-call-button-60720 1.png

116 111

Group 360.png

Нам дійсно важлива думка вашої дитини! Поділіться посиланням, щоб дитина мала змогу приєднатися до однолітків та стати лідером чи лідеркою змін

Copyright © 2024

bottom of page