top of page
Поиск

Від самотності до спільноти: історія «Фестивалю хобі та спілкування»

  • Фото автора: aide one
    aide one
  • 28 мар.
  • 2 мин. чтения

Обновлено: 8 апр.


Простір, де завжди чекають

Для 14-річної Лани Лісниці із Києва переїзд до Польщі став випробуванням.«У польській школі мені було важко знайти друзів, бо я новенька, а багато хто не знає української», — ділиться дівчина. Однак  все змінилося, коли Лана вперше прийшла на «Фестиваль хобі та спілкування».


Цей проєкт, створений для українських підлітків у Варшаві, об’єднує молодь навколо спільних інтересів. Кулінарія, настільні ігри, малювання, філософський клуб — кожен може знайти щось до душі. Головна мета фестивалю — допомогти підліткам знайти друзів, побороти відчуття самотності та створити простір, де вони зможуть розвиватися і просто бути собою.


Як усе починалося

Ідея «Фестивалю» виникла під час тренінгу UPSHIFT, де українські підлітки спільно з менторкою проєкту Настею Віннічук обговорювали свої потреби. Настя, психологиня, кризовий інтервент, пояснює: «Молодь часто звертається до мене через брак спілкування чи труднощі в інтеграції. Фестиваль — це відповідь на їхній запит».


Ініціатори проєкту змогли домовитися про простір, де є можливість безкоштовно збиратися підліткам. MAL –  місце локальної активності, що знаходиться у Варшаві. Відповідно МAL зробив кілька окремих подій, які повністю спонсорував самостійно. 


Завдяки  перемозі проєкту в UPSHIFT та підтримці MAL підлітки отримали безплатний простір і можливість реалізувати свої ідеї.

 


Фото з захисту проєкту 


Як працює фестиваль

Щодня фестиваль пропонує нові активності. Лана розповідає: «Я люблю малювання, кулінарію та настільні ігри. На малюванні можна розслабитися, а кулінарія — це завжди весело і смачно. Ми готуємо гарячі бутерброди у вафельниці й разом їмо. Їжа дуже зближує!»


Кожна зустріч об’єднує 20-30 підлітків. Заходи «Фестивалю» дуже різнопланові: філософський розмовний клуб, кулінарія, заняття з економіки, настільні ігри, малювання та інші.


Атмосфера на заходах невимушена: діти спілкуються, грають, знайомляться. «Навіть мовний бар’єр не є проблемою. Українці та поляки перекладають одне одному слова і швидко знаходять спільну мову», — ділиться Лана.


Чому це важливо

Підлітковий вік — час, коли кожному потрібна підтримка однолітків. За словами Насті Віннічук, українські підлітки часто відчувають себе ізольованими через переїзд і зміни в житті. «Без «безпечної бази» в колі своїх друзів вони не зможуть інтегруватися в нове суспільство. Фестиваль допомагає їм створити цю базу», — підкреслює вона.


Лана додає: «На фестивалі я знайшла однодумців. Ми обговорюємо творчість, ділимося ідеями і навіть відкриваємо для себе нові інтереси, як-от кулінарія чи музика. Тепер я маю друзів, з якими планую спілкуватися і після фестивалю».



На фото: Майстерклас з приготування їжі





На фото: Настільні ігри


Фото: Денис Брославський представляє проєктна звітній конференції 


Простір, що змінює життя

«Фестиваль хобі та спілкування» — це більше, ніж просто заходи. Це місце, де підлітки можуть бути собою, знайти підтримку і друзів. Це шанс для кожного учасника відчути себе частиною спільноти, де на тебе завжди чекають.


«Фестиваль дав мені впевненість у собі та друзів, які мене підтримують», — каже Лана. І це, без сумніву, найбільший успіх проєкту.


Ольга Купчинська 


 
 
 

Comments


Commenting on this post isn't available anymore. Contact the site owner for more info.
UforU_logo 1.png

Телефон допомоги для боротьби з насильством

Що робити, якщо ваша дитина зіткнулася з насильством? Пам’ятайте, що ви можете звернутися за допомогою:

free-icon-phone-call-button-60720 1.png

116 123

Телефон допомоги для дітей:

free-icon-phone-call-button-60720 1.png

116 111

Group 360.png

Нам дійсно важлива думка вашої дитини! Поділіться посиланням, щоб дитина мала змогу приєднатися до однолітків та стати лідером чи лідеркою змін

Copyright © 2024

bottom of page